ImPulsTanz 2006 ve Vídni

22. červenec 2006

Ve Vídni se koná největší evropský festival soudobého tance ImPulsTanz. Letošní, již 19. ročník tohoto mezinárodního tanečního festivalu, přivádí opět do Vídně nejžádanější choreografy. Ve středu pozornosti stojí Emio Greco a Pieter Scholten se svou italsko-nizozemskou produkcí "Hell". Beethovenova 5. symfonie přitom tvoří hudební rámec této produkce, která náhled člověka na dobro a zlo, na nebe a peklo podrobí kritické umělecké reflexi.

Dalším hudebním vrcholem jsou "Mozartovy choreografie" pianisty Alexandra Lonquicha a choreografů Philippa Gehmachera, Joanne Saunier a Salva Sanchise, vytvořené na základě Mozartových klavírních skladeb. Mezi téměř padesáti produkcemi jsou zastoupeny choreografie umělců jako je Belgičan Sidi Larbi Cherkaoui, ´Grande dame´ francouzského tanečního divadla Maguy Marin, či kontroverzní Američan Bill T. Jones. V rámci festivalu je připraveno 150 workshopů, které nabízejí kurzy baletu a moderního tance, a letos nově i kurzy pro zájemce ve věku 60 let a výše.

"Narozeniny"

ImPulsTanz
Vienna International Dance Festival
13. 7. - 13. 8. 2006
Vídeň, Burgtheater, Museumsquasrtier Halle E, Schauspielhaus, Volkstheater, Akademietheater
Tel.: +43-1-523 55 58 -35, -34, e-mail: info@impulstanz.com

autor: (com)
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.