Improvisation for Dance

25. květen 2023

Druhá deska domácího projektu Chalupski, která vznikla jako dialog mezi hudebníkem a tanečním souborem. Hodnocení připravil Pavel Zelinka. 

(…) Výchozím bodem materiálu nové desky projektu Chalupski byl tanec, přesněji řečeno improvizace autora na pohyb performerů na konzervatoři pražského Duncan centre. Hudební střípky, ať už se jednalo o smyčku natočenou na telefon, nálada nebo harmonický postup, pak autor začal zpracovávat ve svém domácím studiu. Minimalistický základ skladeb se na rozdíl od klavírního základu debutu, hned v několika případech pohnul více syntetickým nebo kytarovým směrem. (…)

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.