I učitelé se musí učit. Výuka na dálku znamená pro naše školy výzvu
Koronavirové prázdniny nastaly nejen žákům, ale také učitelům. Přinášíme pár tipů, jak se v online vzdělávacích nástrojích pro pedagogy zorientovat.
Zmiňovali jsme aplikace, hry a platformy pro podporu vzdělávání žáků. Dnes přinášíme tipy přímo pro pedagogy, kteří se také musí s novou situací vypořádat. Mnozí navíc mají s technologiemi jen omezené zkušenosti, ale je třeba, aby s nimi dokázali pracovat. Metodický portál RVP proto připravil webinář se základními poznatky, které mají sloužit pedagogům k zorientování.
Záznam webináře, kterým provedl specialista na digitalizaci škol, Bořivoj Brdička, najdete spolu se záznamy dalších vzdělávacích přednášek a webinářů na webu RVP.
O své zkušenosti s digitalizací výuky se dělí i Smíchovská střední průmyslová škola (SSPŠ), která od pondělí 16. března 2020 zahájila provoz nového portálu Učíme.online a internetového Rádia Ámos. Radí učitelům a ředitelům, jak zůstat s žáky a studenty i nadále v kontaktu a pokračovat v jejich vzdělávání. Na portálu najdete názory odborníků, rozhovory – např. s Marií Souchovou, která popisuje přínos výukového programu Techambition pro podporu výuky matematiky.
Aplikace například umožňuje i skupinovou práci studentů a pedagožka s ní už dva roky spokojeně pracuje. I díky ní může podpořit maturanty, aby se nadále připravovali na maturitní zkoušky.
Související
-
Vyzkoušejte to s dětmi i jinak. Zajímavé vzdělávací platformy nabízí přístup zdarma
Přinášíme vám tipy, jak si vaši domškoláci mohou užít nevšední čtení příběhů, zahrát si edukativní hry a nebo si se spolužákem v karanténě vytvořit vlastní digi knihu.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka
3 x Hurvínkovy příhody
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka