Hudební fórum s Petrem Slabým

9. červen 2007

Ve Světě jiné hudby bude hudební publicista Petr Slavý vybírat hudbu z kolekce amerického vydavatelství Cuneiform z prvního čtvrtletí roku 2007. Najdete tu reedici sólové desky legendárního baskytaristy Soft Machine Hugha Hoppera Hopper Tunity Box z roku 1977 i vzpomínku na slavné The Mahavishnu Orchestra v podáni The Mahavishnu Project, revivalové kapely bubeníka Gregga Bendiana, který se vrací ke slavné éře jazzrocku z poloviny sedmdesátých let minulého století.

Po delší nemoci se opět ozývá Bill Brovold. Se svou proměnlivou formací Larval připravil dvojCD s retrospektivními koncertními nahrávkami i novou studiovou prací. S druhým albem přichází také soubor komorního rocku Far Corner. Také uslyšíte jazzovou veličinu - britského skladatele a basistu Grahama Colliera a jeho dávný ale dosud nevydaný opus Splněné sny.

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.