Holešovský komorní orchestr

1. říjen 2010

„Hrát Richtera není brnkačka,“ říká umělecký vedoucí Holešovského komorního orchestru Ivo Kurečka. Řeč je o hudbě slavného skladatele z Holešova – Františka Xavera Richtera –, od jehož narození uplynulo v roce 2009 přesně tři sta let. A Holešovský komorní orchestr, který v roce 2009 vznikl, nemůže hudbu tamního rodáka nehrát! Ovšem nejen hudba Františka Xavera Richtera, ale třebas také Vivaldi, Zach anebo doprovod Chopinova Klavírního koncertu či Straussův Radeckého pochod (možná v souvislosti s tím, že kastelánem holešovského zámku je potomek slavného maršála Jaroslav Radecki).

Holešovský komorní orchestr sice neexistuje dlouho, ale za sebou už má několik desítek vystoupení v Holešově i okolí. Nahrávky, které přinášíme na této stránce, vznikly v říjnu 2009 v „Sala terrena“ holešovského zámku.

Stránky souboru zde

autor: Petr Kadlec
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.