SERIÁL

Groteskní příběhy Sławomira Mrożka

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Polský satirik, dramatik a spisovatel Sławomir Mrożek (1930-2013)

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Byl legendou světového divadla a jedním z hlavních představitelů východoevropské větve absurdního dramatu. Je autorem téměř čtyřicítky divadelních her, dvou románů a několika stovek povídek. Šest groteskních příběhů polského spisovatele, dramatika, publicisty a kreslíře Sławomira Mrożka poslouchejte on-line po dobu jednoho týdne po odvysílání. V režii Petra Adlera účinkuje Bořivoj Navrátil.

Sławomir Mrożek (1930–2013) prožil větší část svého života v exilu v Paříži, v Itálii a v Mexiku. Je autorem obrovského množství fejetonů, humoresek a groteskně až filosoficky laděných povídek i větších próz, včetně dvou humoristických románů, napsal více než třicet divadelních her a jednoaktovek, které se hrají a vydávají v mnoha zemích světa. Ve vltavských Stránkách na dobrou noc uslyšíme jeho povídky Z temnot, Z cest, Ptáček ugupu, Roura, Jak jsem bojoval a Koexistence.

Účinkuje: Bořivoj Navrátil

Z překladů Otakara Bartoše a Heleny Stachové připravil Jiří Vondráček
Režie: Petr Adler
Natočeno v roce 2005.

Spustit audio
autoři: Jiří Vondráček , Tvůrčí skupina Drama a literatura

Související