Giacomo Casanova: Historie mého života

Četba na pokračování z memoárů slavného dobrodruha. Z překladu Prokopa Voskovce připravil Miroslav Stuchl. Účinkuje Luděk Munzar. V roce 2001 natočila režisérka Hana Kofránková.

Italský básník, hudebník, dějepisec, diplomat, alchymista a dobrodruh Giacomo Casanova (1725-1798) se v letech 1740-1744, tedy ve věku od patnácti do devatenácti let, s větším či menším nadšením připravoval na dráhu duchovního. Při tom stačil studovat práva, učit se hře na housle a seznamovat se s "galantní" literaturou.

Po neobyčejně pestrém životě zakotvil v severočeském Duchcově, kde na sklonku života napsal paměti Historie mého života. Naše četba na pokračování ukazuje Casanovu jako poutavou, komplexní osobnost. Obecně vžitá představa Casanovy jako pouhého záletníka je velice zjednodušující. Četbu na pokračování z překladu Prokopa Voskovce připravil Miroslav Stuchl.

autor: Miroslav Stuchl
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.