Exkluzivní koncert Rozhlasových symfoniků z Bavorska. Poslechněte si Dvořákovy Biblické písně a Brahmsovu První symfonii

21. květen 2021

Pandemie koronaviru ovlivnila program letošního festivalu Pražské jaro, na nějž Symfonický orchestr Bavorského rozhlasu nezavítá. O umělecký zážitek ale nepřijdete, interpreti svůj program provedou pod taktovkou Jakuba Hrůši v domácím Mnichově.  Prostřednictvím sítě EBU vám ho nabídneme ve vltavském vysílání 21. května od 20 hodin. Průvodní slovo připravila Dagmar Henžlíková. 

Čtěte také

Společně s orchestrem vystoupí altistka Gerhild Romberger a zazpívá niterné Biblické písně Antonína Dvořáka, písně, které se nemají jen zpívat, ale i modlit. Interpretka je provede v české jazyce. Ve druhé části programu zazní Brahmsova První symfonie, dílo s ohromným emocionálním nábojem od vážné tóniny c moll, v níž je zkomponováno, až k ozvěnám Beethovenovy Ódy na radost v závěru.

Jakub Hrůša se s Bavorskými rozhlasovými symfoniky poprvé představil s monumentální symfonií Josefa Suka Asrael. Stalo se tak na podzim roku 2018 a jeho debut provázel zasloužený obdiv i ocenění za provedení a následné vydání záznamu koncertu na CD.

Vše o Pražském jaru na Vltavě
Poslouchejte záznamy koncertů a vyberte si z bohatého programu.

Spustit audio

Související