Entre Eux Deux

18. září 2023

Novinka zpěvačky Melody Gardot a klavíristy Philippa Powella. Na desce, živém záznamu z loňského koncertu v Paříži, který navazuje na společné studiové album Gardot a Powella, je doplňuje trojice arménských muzikantů…. Hodnocení připravil Otakar Svoboda.

(…) Melody Gardot, zpěvačka se složitým životním vývojem, ovlivněným nehodou, kdy ji při jízdě na kole před dvaceti roky srazilo velké auto, se drží prostě komorního pojetí, je jakousi kreslířkou jemných citových zákoutí při využití spíše potemnělých barevných odstínů, ne-li přímo lehké šedi. Je to o to působivější, že tím vystupuje její vysoce komorní, kultivovaný a přehledný přednes. (…)

autoři: Otakar Svoboda , Daniel Jäger
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...