Efterklang: Windflowers

19. listopad 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Efterklang: Windflowers

Nová deska dánské popové trojice „Efterklang“, která je odrazem jejího kovidového bloumání. Recenzi připravil Pavel Zelinka. 

(…) Windflowers je v tomto ohledu (ne)obyčejně přirozená deska, která nemá potřebu posluchače ohromit. Rozhodně na ní nenajdeme žádný potencionální hit. Přesto plynulý tok o devíti položkách reprezentuje to nejlepší, co nám Efterklang mohou nabídnout: mimořádnou emocionální hloubku, neokázalé melodické mistrovství, které je navíc umocněno vynalézavými, často výrazně úspornými aranžemi. Recenzovanou desku, jakoby zabalenou jemnými popovými plenami, můžeme užit jako hudební ekvivalent chladivého obkladu. Pustit si album, zavřít oči nebo se koukat do širé krajiny, a přitom si uvědomovat, že život okolo nás, na rozdíl od lidské rasy, nikam nespěchá. Příroda funguje prostě a logicky a Efterklang jsou tuto simplicitu schopni zachytit. (…)

Nahrávka vyšla ve vydavatelství City Slang.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, šéfredaktorka Radia Wave

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.