Dora Kaprálová: Ostrov ohraničených přání a Ostrov ohraničené samoty

14. prosinec 2018

Dvě povídky současné české autorky v interpretaci Dany Černé. Uvádíme na závěr povídkového cyklu Dora Kaprálová uvádí... Poslouchejte on-line po dobu jednoho týdne po odvysílání.

Dora Kaprálová žije už dlouhá léta v Berlíně. Cesty mezi B a B (tedy Berlínem a Brnem) ale podniká neustále. A také o nich píše. V roce 2016 vydala knihu Berlínský zápisník, kde je takových cest spousta. Tentokrát se ale hodlá vydat na ostrovy – chystá totiž sbírku krátkých textů, které spojují právě ostrovy. Dva z nich teď přinášíme v povídkové řadě na Vltavě. A ani tady se nevyhneme oné trase B–B.

Ostrov ohraničených přání je vzpomínkou vypravěčky na jedno ne příliš romantické setkání z dob dávno minulých na českém venkově, Ostrov ohraničené samoty nás naopak přenese do dnešního Berlína, kde se vypravěčka potkává s jedním pozoruhodným mužem.

Účinkuje: Dana Černá

Z rukopisu připravila: Klára Fleyberková
Režie: Vlado Rusko
Natočeno v roce 2018.

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Mimozemští roboti, červí díry, kosmické elektrárny... je lepší být ve střehu.

Tomáš Vacek, vedoucí Programu celoplošné stanice

Tomáš Vacek

Komplet 3CD Vladana a Prasopes

Koupit

Co se stane, když se desetiletá holka rozhodne být intergalaktickou strážkyní? Sci-fi seriál o útěku z domova, vzpouře strojů a přátelství s jedním zvláštním kouzelným zvířetem.