Czeching! Dvouhodinový speciál připomíná nejzajímavější momenty uplynulého ročníku

10. únor 2017

Seznamte se s českou alternativní popovou scénou a hudebně exportním projektem Czeching Českého rozhlasu Radia Wave, který ji podporuje na cestě k zahraničnímu publiku.

Původně diskuzní platforma, která vznikla v rámci pořadu Čajovna, se za tři roky vyvinula v hudebně exportní projekt, pomáhající mladým českým kapelám prorazit za hranice.

Poprvé v roce 2015 umožnil Czeching vítězné kapele nahrát a vydat EP, které bylo sdíleno s dalšími evropskými rozhlasy prostřednictvím Mezinárodní hudební výměny, i vystoupit na největším showcaseovém festivalu Eurosonic, který v holandském Groningenu každoročně představuje výběr kapel s potenciálem uspět v zahraničí. Budoucí hvězdy se na festivalu představují nejen běžnému publiku, ale především zástupcům největších evropských festivalů, bookingových agentur nebo médií.

Prvními vítězi Czechingu, kteří dostali možnost vystoupit na Eurosonicu, se stala R’n’B dvojice VR/Nobody, letos mezinárodní porota Czechingu vybrala dvojici brněnských elektronických producentů Himalayan Dalai Lama, jejichž úspěšné vystoupení pro plný groningenský klub Simplon uzavřelo další ročník Czechingu. Připomeňte si s námi jaký byl a co nového přinesl.

03761757.jpeg

V rámci dvouhodinového speciálu Czeching 2016 budeme tedy rekapitulovat a připomeneme nejvýraznější momenty posledního ročníku tohoto hudebně exportního projektu Radia Wave. Představí se nominované kapely, česká i zahraniční porota. Nahlédneme znovu do garáží Českého rozhlasu, kde se uskutečnil první Czeching Showcase, koncert všech nominovaných a také holandsko íránské zpěvačky Sevdalizy.

O tématu hudebního exportu uslyšíte v komentářích mluvit zahraniční odborníky, kteří byly hosty pravidelného měsíčního pořadu Czeching ON AIR, a nebude chybět ani reportáž z festivalu Eurosonic.

autor: Natalie Oweyssi
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.