Čtenářský deník

13. červen 2013

Od září 2008 nabízíme k volnému stažení několik desítek nahrávek, které vznikly podle známých básní, románů a povídek.

Ve znamenitém podání předních českých herců uslyšíte například Babičku od Boženy Němcové, Malostranské povídky Jana Nerudy nebo Zbabělce od Josefa Škvoreckého. Všechny nahrávky jsou ve formátu MP3, takže si je můžete přesunout do svého hudebního přehrávače a poslouchat je třeba cestou do školy, do práce, nebo během jízdy autem. Pokud stahujete soubory přes mobilní internetové připojení, dejte si pozor na velikost jednotlivých souborů, může dosáhnout i několika desítek MB na jednu MP3.

Každý spisovatel či básník má ve Čtenářském deníku svůj medailonek. Pokud není uvedeno jinak, napsali jednotlivé profily PhDr. Kateřina Piorecká-Bláhová, PhD. a PhDr. Karel Piorecký, PhD. z Ústavu pro českou literaturu Akademie věd České republiky.

Nabídka se postupně rozšiřuje podle toho, jak se Českému rozhlasu podaří vykoupit práva na šíření nahrávek po internetu. Mnoho nahrávek vzniklo v posledních několika letech, vychutnat si ale můžete třeba také pohádky v klasickém podání Růženy Naskové, které tehdejší Československý rozhlas natočil v padesátých letech 20. století.

Stahujte, poslouchejte a... vezměte Boženu do metra, jak říká slogan Čtenářského deníku.

Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.