Concept Art Orchestra: Vánoce dospělých

6. prosinec 2018
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Concept Art Orchestra: Vánoce dospělých

Nový projekt skladatelské skupiny Pražská šestka, která sdružuje naše největší jazzové talenty. Poslechněte si recenzi Milana Bátora.

(…) Vánoce dospělých je možné vnímat jako svým způsobem generační výpověď, jako decentní oživení tradičního jazzu, který se vyhýbá stylovým extrémům a navazuje na odkaz legendárních bigbandů. Bohatá rozmanitost tohoto alba je otevřená všem posluchačům, které už unavuje patos popových zpěváků, i mechanické bezduché kolovrátky koled ve veřejném prostoru. Tady těchto koled a vánočních inspirací se jen tak nenabažíte. To mi můžete celkem dobře věřit. (…)

Nahrávka vyšla u vydavatelství Animal Music.

autor: Daniel Jäger
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...