SERIÁL

1) Cesta mezi řádky aneb Literatura jako road radio. Připravil Pavel Zarodňanský

19. březen 2018
Michal Havran
Předchozí díl
Následující díl

Jak dlouho trvá Čechovi, Slovákovi a Gruzínovi překonat bariéry? Pět cigaret. Přesně tolik nám tenkrát během cesty z Brna do Vratislavi stačilo, abychom se s básníkem Paatou Shamugiou, novinářkou Nino Chimakadze a novinářem Michalem Havranem přesvědčili, že z nás týden cestování po městech festivalu Měsíc autorského čtení udělá přátele. Připravil Pavel Zarodňanský.

Měsíc autorského čtení. Cesta mezi řádky aneb Literatura jako road radio

Davit Gabunia a Vladimír Balla

Gruzinec Davit Gabunia a Slovák Vladimír Balla na společném turné po pěti středoevropských městech.  On-line k poslechu do 14. dubna 2018.

Z cest jsme si tak trochu udělali vlastní festival. Festival pirohů a vína, nebo také festival objevování identity střední Evropy a debat o společenském dění.

Udělat krátký rozhlasový dokument o týdenní cestě, během které jsme strávili léta společného života, není možné, přesto jsem ho stvořil.

Paat Shamugia

Michala Havrana i Paata Shamugiu pojí leccos – snaha o společenský diskurz, poctivá novinářská práce, ale také církevní minulost. Nebylo lehké zapojit se do společnosti tak vzdělaných a známých autorů. Poslouchat s nastraženým mikrofonem se však vyplatilo.

autor: Pavel Zarodňanský