Český rok. Říkadla, hry, pranostiky, zaříkání a písně lidové poezie v podání DRDS

24. prosinec 2019

Od svatého Matěje po Nový rok všemi ročními obdobími s jejich rituály a zvyky všedních i svátečních dnů projdeme s Dismanovým rozhlasovým dětským souborem. Poslouchejte on-line po dobu jednoho týdne po odvysílání.

Hopsa, pacholátka i malý děvčátka!

Český rok se odvíjí skutečně od jara až do zimy. Nejen, že oceníte známá i méně známá rčení v provedení skvělých mladších i starších dětských herců současného obsazení „dismaňáku“, ale také energický sborový zpěv a hudební doprovod sesterského souboru Discollegium v čele s Jakubem Sejkorou.

Český rok

Pořadu, který vznikl na základě stejnojmenného představení, je předsazena reportáž dismančat z Muzea každodennosti ve Chříči, kam se děti i se svou vedoucí a autorkou projektu Janou Frankovou vydaly vyzkoušet si věci každodenní potřeby spojené i s texty Českého roku.

Účinkují: děti z Dismanova rozhlasového dětského souboru

Připravila a režii má: Jana Franková
Výběr hudby, instrumentace a řízení souborového tělesa DisCollegium: Jakub Sejkora

Natočeno v roce 2019 (premiéra).

autor: Jana Franková
Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová