Bob Dylan: Rough and Rowdy Ways

1. červenec 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Bob Dylan: Rough and Rowdy Ways

Dlouho očekávaná novinka Boba Dylana. Poslechněte si recenzi Otakara Svobody.

(…) Dylan je zde spíš vypravěč, jakoby potvrzoval svou Nobelovu cenu, u muzikantů tak ojedinělou. Nechci se pouštět do rozboru textů, které se, jak je jeho zvykem, opět i zabývají podstatnými tématy, včetně pohledu na dávnou a dodnes neobjasněnou vraždu prezidenta Kennedyho v roce 1963. Hudba slouží jen jako podkres, ilustrace. Skladby si vesměs vystačí s osvědčenými schématickými postupy a nejvýraznější jsou ty bluesové, které těží z naléhavosti samotného žánru. Dylan je i nadále naprosto typický, nemění vůbec nic na svém projevu, jen je snad ještě drsnější a svým způsobem laxnější. Sám se tradičně doprovází na kytaru, ale jeho hra je stejně jako kolegů na nahrávce bez výbojů a překvapivých pohybů. Bob Dylan si jednoduše takovou desku může dovolit. (…)

Nahrávka vyšla u vydavatelství Columbia Records.

autoři: Otakar Svoboda , Daniel Jäger
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...