Bílá voda Kateřiny Tučkové je událostí, chybí jí ale literární kvalita a napětí, zaznělo v Akcentu

2. květen 2022

Podle Kláry Fleyberkové spisovatelka Kateřina Tučková vyzdvihla  v románu mimořádné téma, navíc osudy řeholnic po roce 1948 jsou soubojem dobra se zlem: „Autorka dokáže přenést na čtenáře nadšení z historie, ale beletrizovaný příběh mě neoslovil, mám lehký problém s literární kvalitou díla.“ Naopak Petr Nagy oceňuje organické propojení mnoha nastíněných témat a plastické vykreslení postav: „Styl Kateřiny Tučkové od Žítkovských bohyní vyzrál.“

Moderuje: Saša Michailidis
Editorka: Lenka Buriánková

Poslouchejte od pondělí do pátku od 16:30 živě na Vltavě nebo ze záznamu na našem webu, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách.

Chcete nám něco vzkázat?
Své komentáře nebo tipy posílejte na adresu: akcent@rozhlas.cz.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.