Bigbandová elektronika

31. prosinec 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Cotatcha Orchestra: Bigbandová elektonika

Nová nahrávka brněnského bigbandu Cotatcha Orchestra. Poslechněte si recenzi Milana Bátora.

(…) Album má současný zvuk a příjemný rozhled po nových trendech, mezi nimiž nechybí trap, hiphop, ambient a mnoho dalších inspirací. Dlužno dodat, že výsledná nahrávka nepůsobí ani přes evidentní žánrovou pestrost nijak roztříštěně, naopak drží báječně pohromadě. Sympatické sólové výkony můžeme slyšet v podání bandleadera Jiřího Kotači, jeho bratra, saxofonisty Marka, za zmínku též stojí trombon hostujícího nizozemského Ilji Reijngounda. (…)

(…) Musím přiznat, že jsem elektronických prvků na albu čekal možná trochu víc, je tak sofistikovaná a nenápadná, že naprosto organicky splývá se svým okolím. A to je patrně největší vyznamenání. A ještě jedno jméno si nemohu odpustit. Jsou to bicí nástroje Kamila Slezáka, které dělají nejen z poslední skladby alba naprosto strhující rytmickou lahůdku. (…) A za mne osobně zbývá už jen dodat, že tato nahrávka, kterou zaštítilo americké hudební vydavatelství Parma Recordings patří k nejprogresivnějším a nejlepším počinům, které byly u nás v roce 2020 pořízeny. (…)

Nahrávka vyšla u labelu Big Round Records.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?