Bigbandová elektronika

31. prosinec 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Cotatcha Orchestra: Bigbandová elektonika

Nová nahrávka brněnského bigbandu Cotatcha Orchestra. Poslechněte si recenzi Milana Bátora.

(…) Album má současný zvuk a příjemný rozhled po nových trendech, mezi nimiž nechybí trap, hiphop, ambient a mnoho dalších inspirací. Dlužno dodat, že výsledná nahrávka nepůsobí ani přes evidentní žánrovou pestrost nijak roztříštěně, naopak drží báječně pohromadě. Sympatické sólové výkony můžeme slyšet v podání bandleadera Jiřího Kotači, jeho bratra, saxofonisty Marka, za zmínku též stojí trombon hostujícího nizozemského Ilji Reijngounda. (…)

(…) Musím přiznat, že jsem elektronických prvků na albu čekal možná trochu víc, je tak sofistikovaná a nenápadná, že naprosto organicky splývá se svým okolím. A to je patrně největší vyznamenání. A ještě jedno jméno si nemohu odpustit. Jsou to bicí nástroje Kamila Slezáka, které dělají nejen z poslední skladby alba naprosto strhující rytmickou lahůdku. (…) A za mne osobně zbývá už jen dodat, že tato nahrávka, kterou zaštítilo americké hudební vydavatelství Parma Recordings patří k nejprogresivnějším a nejlepším počinům, které byly u nás v roce 2020 pořízeny. (…)

Nahrávka vyšla u labelu Big Round Records.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.