Bianca Bellová: Hrázný

11. září 2017

Bianca Bellová: Hrázný

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Povídka současné české autorky o životě v pohraniční vesnici, o samotě, odevzdanosti i o lásce a touze po blízkosti. On-line k poslechu do neděle 17. září 2017.

Hráz, vodopá, řeka, proud

I když jméno Bianca Bellová zní trochu exoticky, patří jedné z nejvýraznějších českých spisovatelek dneška. Za domnělou exotikou stojí hlavně autorčin balkánský původ a následný sňatek s britským hudebníkem. Bellová se ale narodila v Praze, kde dosud žije a živí se především překlady a tlumočením. Už v roce 2009 navíc vstoupila na literární scénu s knihou Sentimentální román. O dva roky později vyšel Mrtvý muž a za další dva roky novela Celý den se nic nestane. Vzornou časovou prodlevu dvou let porušila až s poslední knihou Jezero. Ačkoli jen o rok. A právě tato kniha byla výjimečná i z jiných důvodů. Bellové totiž vynesla všeobecné uznání a vítězství v anketě Magnesia Litera.

Kromě čtyř knih má ale Bianca Bellová na kontě řadu povídek. Jednou z nich je i text Hrázný, který vyšel časopisecky v magazínu Magnus. Zpověď jednoho muže z pohraničí přinášíme právě dnes.

Účinkuje: Josef Somr

Režie: Dimitrij Dudík

Natočeno v roce 2017.

autoři:Tvůrčí skupina Drama a literatura, Bianca Bellová
  • Literatura
  • Četba
  • Bianca Bellová