BáSnění Marky Míkové

8. listopad 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Marka Míková

Herečka, hudebnice, režisérka, autorka knih pro děti Marka Míková vybírá své oblíbené verše.

Marka Míková (nar. 1959) vystudovala na pražské DAMU loutkářství, obor režie a dramaturgie. Pracovala jako dramaturgyně, scenáristka a režisérka v Divadle Minor. Zároveň hrála na klavír a baskytaru v rockové skupině Dybbuk, později Zuby nehty. Působila jako moderátorka v Rádiu Limonádový Joe. Je principálkou spolku Loutky v nemocnici, pro tento soubor píše a režíruje divadelní hry, skládá písně a sama se účastní aktivit souboru v nemocnicích a léčebnách. Žije v Praze a má čtyři děti.

S autorkou připravila Marina Feltlová.
Natočeno v roce 2018.

ÚDAJE O VYDÁNÍ:

  • Vladimír Holan: Borovice (ze sbírky Bolest, Československý spisovatel, 1965), Ptala se tě (ze sbírky Ptala se tě, Mladá fronta, 1965)
  • Zuzana Trojanová: Můj děda stvořil matku mou a otec pak mě (ze sbírky Hoře z nerozumu, Mladá fronta, 1980)
  • Oldřich Mikulášek: Cosi je ve vzduchu (ze sbírky Svlékání hadů, Československý spisovatel, 1963), Láska (ze sbírky Šokovaná růže, Československý spisovatel, 1969)
  • Emily Dickinsonová: 437 (ze sbírky Neumím tančit po špičkách, Argo, 1999, překlad Jiří Šlédr)
  • Bohuslav Reynek: Radost (ze sbírky Rty a zuby, vydala Literární čajovna Suzanne Renaud, 2006), Blázen (ze sbírky Básnické spisy – Básně knižně nevydané, Archa, 1995)

Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová