Bach: Goldberg Variations

3. leden 2024

Nové album islandského klavíristy Víkingura Ólafssona. Hodnocení připravil Jozef Červenka.

(…) Víkingur Ólafsson je typom tvorivého hudobníka, ktorý má výrazne subjektívny názor na interpretované skladby. Ten však nespočíva v tom, že by ich zásadne menil na svoj obraz, ale predkladá aj známe dielo spôsobom, ktorý odhaľuje skryté obsahy a podporí jeho najlepšie vlastnosti. Ide o zriedkavú kombináciu čistého technického lesku, racionálne kontrolovanej expresivity, prostej ľudskosti a interpretačnej hĺbky. (…) Po množstve slávnych nahrávok je dosť možné, že na „goldbergovský trón“ sa posadil nový kráľ – Víkingur Ólafsson. (…)

autoři: Jozef Červenka , Daniel Jäger
Spustit audio

Související

  • Kafenda, Vilec, Godár

    Nové profilové album slovenského violoncellisty Jána Slávika a klavíristky Daniely Varínské. Hodnocení připravil Jozef Červenka.

  • Hummel, Gubaidulina, Chuťková

    Nová profilová deska slovenské violistky Júlie Urdové. Obsahuje nahrávky kompozic Johanna Nepomuka Hummela, Sofie Gubaiduliny a Lucie Chuťkové.

  • Musica Nitriensis

    Nová nahrávka klavírních a hobojového koncertu W. A. Mozarta, která vyšla ve vydavatelství Alpha v edici Next Generation Mozart Soloists.

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.