Zuzana Kultánová: Augustin Zimmermann

O tragickém osudu jednoho alkoholika a životního ztroskotance, o jeho nešťastné rodině i o Praze druhé poloviny 19. století. Kajetán Písařovic čte z knihy současné české autorky. Poslouchejte on-line po dobu jednoho týdne po odvysílání.

Nedlouho po začátku roku 2016 se v knihkupectvích objevila vcelku nenápadná kniha. Kromě jména autorky Zuzany Kultánové nesla ještě jméno další – Augustin Zimmermann. A obě tato jména se záhy začala objevovat ve všech sedmi pádech. Mladá spisovatelka za svůj debut nakonec získala Cenu Jiřího Ortena.

Proto, že má kniha Augustin Zimmermann neoddiskutovatelné kvality, a také proto, že je příběh hlavního hrdiny postaven na reálných základech, neměla by novela zapadnout ani s tříletým odstupem. A tak ji teď na Českém rozhlasu Vltava přinášíme jako dvanáctidílnou četbu na pokračování.

Kajetán Písařovic

Osud alkoholem vláčeného muže, jeho zoufalé ženy a dětí, které se v tom všem ocitly bez vlastní vůle, vypráví v rozhlasovém zpracování herec Kajetán Písařovic. Spolu s jeho hlasem se tak můžeme vrátit do Prahy druhé poloviny 19. století, kdy se z ulic zvedal prach a lidé se prali o důstojné živobytí.

Účinkuje: Kajetán Písařovic
Pro rozhlas připravila: Klára Fleyberková
Režie: Petr Mančal

Natočeno v roce 2019.

Spustit audio