Zpět do Carnegie Hall s Ondřejem Pivcem
Po hudebnících okolo letošních udílení cen Grammy a Black History Month vyhověl významný český hudebník žijící v Americe Ondřej Pivec Vltavě i ve zmapování svých kroků na pódium jednoho z nejdůležitějších amerických svatostánků hudby, kde nedávno vystoupil se zpěvákem Gregorym Porterem. Páteční Jazzový podvečer přinese legendární nahrávky z Carnegie Hall.
Ondřej Pivec proniknul na českou jazzovou scénu jako znovuobjevitel hry na Hammondovy varhany v kapele kytaristy Romana Pokorného a zejména později prostřednictvím vlastního debutu Don’t Get Ideas z roku 2006, s nímž získal cenu Anděl. Jeho pozdější Organic Quartet zůstává stabilním přístavem české scény.
Po přestěhování do New Yorku získal důvěru místní afro-americké komunity, která ho přijala mezi sebe, dokonce se mu dostalo pocty a stal se po Corym Henrym varhaníkem na místních bohoslužbách. Přes další projekty a jam sessions se dostal až do kapely zpěváka Gregoryho Portera, s nímž získal jednu Grammy díky účinkování na albu Take Me to the Alley (2016). Dalším z Pivcových projektů je stále významnější formace Kennedy Administration. V době koronaviru v Čechách založil skupinu Greatest Hits 4000. V roce 2020 Ondřej Pivec zprodukoval pro kapelu Baylor Project píseň Sit on Down, která získala Grammy.
JAZZOVÉ POŘADY NA VLTAVĚ
11:00 JAZZOVÉ DOPOLEDNE (všední dny a sobota)
18:00 JAZZOVÝ PODVEČER (každý den)
21:00 KONCERT JAZZ (čtvrtky)
23:30 JAZZOVÝ PODVEČER (repríza toho dne)
Vltava na Facebooku a Instagramu
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
-
„Knihy mi pomáhají orientovat se ve světě, který se čím dál hůř čte,“ říká Jiří Havelka
-
Michel Houellebecq: Mapa a území. Příběh fotografa, který hledá nové způsoby uměleckého vyjádření
-
Jiří Karásek: Muž, který zásadně mluvil pravdu. Hvězdně obsazená detektivní tragikomedie z roku 1965
-
Svatopluk Čech: Výlet pana Broučka do 15. století. Ke 180. výročí narození autora