Wallace a Gromit opět zasahují. Modelínu nabídli studiu i fanoušci
Saša Michailidis se ptá zástupkyně šéfredaktora časopisu Forbes Ireny Cápové a režiséra, animátora Jana Bubeníčka. Wallace a Gromit, Slepičí úlet, Ovečka Shaun, to jsou jen některé z projektů, za kterými stojí britské studio Aardman Animations. Bude ale dále tvořit, když továrna, která studiu dodávala modelovací hmotu, zavřela? Proč se staly postavičky, vymodelované ve studiu Aardman, tak proslulými? Čím se tato animace liší od té české? Repríza ze 4. 3. 2024.
Poslouchejte od pondělí do pátku od 16:30 živě na Vltavě nebo ze záznamu na našem webu, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách.
Chcete nám něco vzkázat?
Své komentáře nebo tipy posílejte na adresu: akcent@rozhlas.cz.
Související
-
Mijazaki je mistrem nejen japonské animace. Myslí na dětského diváka, ale nepodceňuje ho
Saša Michailidis se ptá filmového publicisty a programového ředitele pražských kin Aero a Bio Oko Jiřího Flígla a japanologa Martina Tiraly z FF UK.
-
Filmy Bod obnovy a Úsvit stály desítky milionů. Jak se točí nákladné české snímky bez kompromisů?
Saša Michailidis se ptá producenta Jana Kallisty a producenta a režiséra Matěje Chlupáčka.
-
Oppenheimer, Chudáčci nebo horor o Pinochetovi, který se stane upírem. Koho čeká Oscar?
Saša Michailidis se ptá Kristiny Roháčkové z iRozhlasu a Veroniky Bednářové z časopisu Reflex.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.