Theo Bleckman & The Westerlies: This Land

11. leden 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Theo Bleckman & The Westerlies: This Land

Novinka původem německého zpěváka a skladatele Theo Bleckmana a newyorského dechového kvarteta „The Westerlies“. Poslechněte si recenzi Otakara Svobody.

(…) Rozklíčovat všechny motivace, inspirace a cíle této nahrávky je velmi obtížné. Vznikala v první vlně covidu a současně v době vrcholné frustrace z rozpolcenosti americké společnosti před volbami, jejichž výsledek už známe. Dodejme zřejmě. Inspiracím, kterým, myslím, velmi dobře rozumíme. Theo Bleckman, čtyřiapadesátiletý rodák z Dortmundu, už od počátku 90. let tvoří ve Státech. Tamní kvarteto dechových nástrojů The Westerlies v netradičním složení dvě trubky a dva trombony, jedna žena a tři muži, začalo před deseti lety. Sešli se společně podníceni uvedenými pocity a jistě i snahou natočit netypickou desku, kterou proznívají krátké motivy slavných textů – od Joni Mitchell, Woodyho Guthrieho až po Bertolda Brechta nebo dokonce Franklina Roosvelta. (…)

Nahrávka vyšla u labelu The Westerlies Music.

autoři: Otakar Svoboda , Daniel Jäger
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?