Tenhle vítr jsem měl rád, ale skončil jsem u funku. Sedmé nebe s Otou Klempířem
12. říjen 2024
„Vzpomněl jsem si na začátek osmdesátek, kdy mi z duše promlouval Luboš Pospíšil svým albem Tenhle vítr jsem měl rád. Byl jsem však z takový muziky docela temný, smutný a ze smutku pramení osamění, jak víme, a depky,“ vzpomíná Oto Klempíř. Takže přešel na veselou notu a našel si funk, rap a fusion s diskem. A přesně to jsou T-Connection a Ice Cream Castle.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
-
Petr Chudožilov: Lahvová pošta. Záblesky svobody na dně půllitrů
-
John Irving: Svět podle Garpa. Tragikomický světový bestseller v podání Michala Bumbálka
-
Johann Nepomuk Nestroy: Talisman. Jiří Langmajer jako Titus ve frašce vídeňského klasika
-
Egon Bondy: Cybercomics. Antiutopická sci-fi z nedaleké budoucnosti
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A s poslední rozhlasovou nahrávkou Josefa Skupy? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Hurvínkovy příhody 5
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka