Svět jiné hudby s Alešem Opekarem

1. červenec 2018

Solju z Finska, výstava o bigbítu a undergroundu v Chomutově a nadcházející festivaly v Rudolstadtu, Boskovicích a Ostravě.

Pořad zahajuje ukázka z nové desky finského projektu Solju, tvořeného sámijskými zpěvačkami Ullou Pirttijärve a její dcerou Hildou Länsman. Další část pořadu přinese ohlédnutí za nedávnou vernisáží o chomutovské rockové a undergroundové scéně. Hovořit budou kytarista a zpěvák skupiny "Víčka" Štěpán Alexa a mladí grafici Tomáš Trykar a Václav Chalupa, kteří se historické téma pokusili zpracovat přitažlivě i pro své vrstevníky.

Závěr pořadu bude patřit nadcházejícím festivalům, např. festivalu folku a world music v německém Rudolstadtu nebo Colours of Ostrava. Hudební program multižánrového festivalu v Boskovicích přiblíží Antonín Kocábek, výtvarnou součást festivalu pak Helena Musilová.

autor: Aleš Opekar
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...