Stýská se mi po sounáležitosti, kterou jsem zažívala mezi disidenty, říká Jitka Vodňanská

5. únor 2024

Významná psycholožka a psychoterapeutka vypráví o tom, jak ji v profesi ovlivnila její duchovní cesta. Mluví o tom, proč dnes rodinní terapeuti neradí jako kdysi v rodinných poradnách a vysvětluje, co jí chybí v křesťanství a proč se tak ráda vrací do Asie.

Připravila: Martina Rasch
Zvukový mistr: Valerie Racmanová
Natočeno: 2023

„Každý den ráno si sednu do svého meditačního budoáru. Když to nestíhám, tak jsem alespoň mindfull, to znamená, že si na plné pecky uvědomuji kde jsem, co dělám, jaký stav má moje mysl, jaké je tam nastavení…,“ říká v Momentech Jitka Vodňanská.

Momenty. Poslechněte si rozhovory s osobnostmi českého kulturního života ve vltavském podcastu.

Výběr silných momentů ze setkání s osobnostmi přináší reflexi jejich tvůrčího života i zamyšlení nad obecnějšími tématy. Mimořádní lidé z nadhledu svého věku hovoří o tom, co prožili, co je naplňuje, s čím se těžko smiřuje i o tom, co je v dnešním světě znepokojuje.

Podcasty Českého rozhlasu Vltava poslouchejte na webu Vltavy, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách.

autor: Martina Rasch
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.