Stará hudba v novém hávu. Varhanní skladby a chorály jako inspirace pro současné autory
Stará hudba v novém hávu. Varhanní skladby a chorály nemusí být nutně ozvěnou dávné hudební minulosti. Naopak, právě tyto hudební formáty inspirovaly současné hudební skladatele a producenty elektronické hudby, aby je uchopili nově a zároveň se tato díla nestala pouze chvilkovým otiskem v hudební historii, ale naopak se do ní zapsaly natrvalo. Právě takovou selekci varhanních skladeb a chorálů v hudebním ArtCafé připravila Anna Ribanská.
Související
-
Vánoce z Prahy. Koncert z Anežského kláštera
Vánoce z Helsinek. Koncert z kostela Kallio. Zpívá Helena Juntunen (soprán) a Grex Musicus. Hraje Markus Malmgren (varhany a klavír). Uvádí Vojtěch Babka.
-
Chumelenice, teploty pod bod mrazu, pošmourno. Jak se poslední roční období odráží v hudební tvorbě?
Anna Kolářová v ArtCafé v den svaté Lucie nabízí výběr šestnácti skladeb, které zachycují atmosféru a příběhy zimní krajiny v přírodě i ve městě.
-
Vždycky jsem chtěla dostat varhany na alternativní scénu, říká varhanice Katta
Registry a manuál – tato slova, která spíš odkazují ke slangu v autoservisu, má ve slovníku varhanistka, skladatelka a zpěvačka Kateřina Chroboková alias Katta.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka


Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.