Stará hudba v kulisách alpských vrcholů. Poslechněte si čtyři koncerty z festivalu Cantar di Pietre

3. duben 2021

Víte, kdo to byl Carlo G.? Už jste někdy slyšeli organetto? Tušíte, čí srdce si získala krásná Amarilli? Na tyto otázky najdete odpověď v sérii Poledních koncertů. Představí se v nich virtuos na varhanní portativ Guillermo Pérez s programem středověké hudby a vynikající soubor Profeti della Quinta s Elamem Rotemem v čele otevřou tajemný rukopis Carla G. s hudbou 17. století. Poslechněte si on-line po dobu jednoho týdne po odvysílání.

Vokální ansámbl Nova Ars Cantandi nastaví neznámou tvář operního skladatele Leonarda Lea v jeho niterných responsoriích pro Svatý týden. Sérii zakončí La Pedrina s příběhem lásky Věrného pastýře v madrigalech Lucy Marenzia.

Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...