Sorrentino, Capote a další. Četba s hvězdičkou na Vltavě není vhodná pro děti, mladistvé a cudné

3. září 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Četba s hvězdičkou

Tohle není místo, kam by se daly vypisovat roztodivné a barvité vulgarismy, kolik jich jenom čeština nabízí. Kvalitní literatura všech dob jich ale čtenářům běžně servíruje přehršel. Často tak činí ze dvou důvodů – jednak dovedou text svou hrubostí významově posunout do jiné roviny, jednak je lidé v běžné řeči prostě používají. Myslím, že cíleně se vyhnout třaskavým výrazům a tématům by literaturu zcela nepřiměřeně okleštilo a odtrhlo od žité skutečnosti.

I proto jsme se rozhodli zavést na Vltavě novou řadu a vetknout ji v programu do míst, která jsou k tomu příhodná. Každý den ve 23 hodin tak naladíte Četbu s hvězdičkou, díky níž zase sebe naladíte na trochu ostřejší a delikátnější notu.

CO BUDEME VYSÍLAT

25. 10. Kamil Vondrášek: Ústav PREMIÉRA

LISTOPAD
1. 11. Paolo Sorrentino: Všichni mají pravdu PREMIÉRA
15. 11. Marguerite Durasová: Milenec PREMIÉRA
27. 11. Kámel Daúd: Meursalt, přešetření PREMIÉRA

PROSINEC
6. 12. Patrick Süskind: Parfém
18. 12. Abel Posse: Psi z ráje PREMIÉRA

Klasiků i klasiků současnosti, jejichž díla nejsou vhodná pro děti, mladistvé a cudné, je ohromné množství. A tak v novém pořadu najdeme jména jako Gabriel Gárcia Márquez, Marguerite Durasová nebo taky Chuck Palahniuk, Michel Houellebecq, Paolo Sorrentino.

Čtěte také

Jde nám především o pestrost a kvalitu. Sprosťárny a odvážnosti i závažnosti všeho druhu jsou jen neoddělitelnou součástí oné kvality. Bez nich by literatura i svět byly chudší a méně barevné.

Spustit audio

Související