Sopranistka Libuše Domanínská

11. červenec 2017

Největší audioportál na českém internetu

Sopranistka Libuše Domanínská při návštěvě Českého rozhlasu | Foto: Tomáš Vodňanský, Český rozhlas, Český rozhlas

Sopranistka Libuše Domanínská. Moderuje Jitka Novotná

Pozvání Jitky Novotné do Telefonotéka přijala legendární pěvkyně, sólistka opery Národního divadla v Praze, sopranistka Libuše Domanínská.

Umělkyně známá ze svých četných koncertních vystoupení v Brně, Vídni, Praze a mnoha dalších měst i států. Ve Státním divadle v Brně hrála a zpívala 10 let, v opeře Národního divadla 35 roků.

Libuše Domanínská nejen vzpomínala, ale podělila se s posluchači o své nahrávky i nové hudební dojmy a neutuchající životní elán. Poslouchejte naše vysílání - a pokud sledujete pořad na internetu, tak jeho protagonisty také uvidíte: v diskusním studiu jsou nainstalovány webové kamery!

Nejposlouchanější

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.