Silvestrovský speciál s Oto Klempířem a Beatou Hlavenkovou: Zakempim tu na dvě hoďky s váma a pak dáme krutej chill

31. prosinec 2021

Mnohdy brutální lyriku Oto Klempíře v půlnočním speciálu Sedmého nebe krotí pianistka, skladatelka a zpěvačka Beata Hlavenková.

Beata Hlavenková letos prožila, jak říká, těžký, krásný, inspirativní, hluboký a barevný rok. K jeho barevnosti jistě přispělo i vydání dvou alb, soundtracku z úspěšného filmu Zátopek, k němuž složila hudbu, a Beatiny sólové desky s názvem Žijutě.

Beata Hlavenková a Oto Klempíř

S Oto Klempířem si v Sedmém nebi rozdělili úlohy. Oto pro pořad vybral staré dobré sedmdesátkové hity, Beata vybírala nové písně. „Zaměřila jsem se na ty, které vás tak trochu zvednou ze židle,“ prozrazuje.

V pořadu zazní kapely Slade, Eagles, Queen, Police, jeden z nových singlů Eltona Johna, uslyšíme basistu Dywanea Thomase známého jako MonoNeon, ale také písničku Zahrada, která pochází ze zmíněné desky Žijutě.

Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.