Silvestrovský speciál s Oto Klempířem a Beatou Hlavenkovou: Zakempim tu na dvě hoďky s váma a pak dáme krutej chill

31. prosinec 2021

Mnohdy brutální lyriku Oto Klempíře v půlnočním speciálu Sedmého nebe krotí pianistka, skladatelka a zpěvačka Beata Hlavenková.

Beata Hlavenková letos prožila, jak říká, těžký, krásný, inspirativní, hluboký a barevný rok. K jeho barevnosti jistě přispělo i vydání dvou alb, soundtracku z úspěšného filmu Zátopek, k němuž složila hudbu, a Beatiny sólové desky s názvem Žijutě.

S Oto Klempířem si v Sedmém nebi rozdělili úlohy. Oto pro pořad vybral staré dobré sedmdesátkové hity, Beata vybírala nové písně. „Zaměřila jsem se na ty, které vás tak trochu zvednou ze židle,“ prozrazuje.

V pořadu zazní kapely Slade, Eagles, Queen, Police, jeden z nových singlů Eltona Johna, uslyšíme basistu Dywanea Thomase známého jako MonoNeon, ale také písničku Zahrada, která pochází ze zmíněné desky Žijutě.

Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

klasika.jpg

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?