Shadow Kingdom

7. červen 2023

Novinka Boba Dylana, která je jakousi poklidnou retrospektivou jeho mimořádně úspěšné dráhy. Hodnocení připravil Otakar Svoboda.

(…) Deska je ozvěnou jakoby živého filmu, kdy účastníci kvůli pandemii vystupovali na plátně v rouškách. Tentokrát se ke stejnému materiálu jiná sestava sešla ve studiu. Zachovala a i rozšířila repertoár. A nesporně vytěžila to nejlepší z Dylanova repertoáru. Svým charakterem se jakoby vrací do dob jeho začátků, kdy instrumentace songů byla velmi komorní a přitom vznikaly ty nejtradičnější. I jeho projev je spíš přibližný té době, protože v některých pozdějších byl spíš až tajemně rockový. (…)

autor: Otakar Svoboda
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...