Sedmé nebe s Oto Klempířem. Hudba osmdesátek pro nás všechny chudé rodiče

19. únor 2022

Nedávno mi můj mladší potomek položil nahněvanou otázku: „Táto – ptal se – proč jsme, sakra, tak chudý?!“ A poukázal na to, že starší brácha jeho spolužáka dostal k osmnáctinám nabušené SUV Lamborghini Urus v ceně mnoha milionů. Týjo. Na Urus fakt nemám, ale mám na to alespoň pouvažovat o prostředí, které si mládež tvoří mezi sebou, a kde se dost mluví o bohatství a o tom, jak k němu přijít.

Však před tím, než na něco kápnu, nás čeká další díl úžasných osmdesátek, který tentokrát věnuji všem nám, chudým rodičům, kteří jsme tehdy ani zdaleka netušili, jaké bohatství čeká na náš tehdejší socialistický svět. A dokonce ani dnes, považte, když už v tom bohatství žijeme, si většinou nemůžeme dovolit koupit svým ratolestem k osmnáctinám Lambo za pět mega.

autor: Oto Klempíř
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová