Roman Ludva: Rybník

Roman Ludva: Rybník (natáčení rozhlasové hry)
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Roman Ludva: Rybník (natáčení rozhlasové hry)

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Rozhlasová hra na pomezí dokumentu a dramatu natočená podle skutečné události. Příběh o české rovnoprávnosti a nerovných bojích za vodní hladinu. On-line k poslechu do pondělí 6. listopadu 2017.

Roman Ludva: Rybník (natáčení rozhlasové hry)

Rozhlasovou hru Rybník napsal Roman Ludva podle skutečné události, kterou prožil a prožívá jeden soukromník z Moravy. Na počátku tohoto příběhu byla touha splnit si dávný sen – koupit rybník, vysadit v něm ryby, postavit na břehu restauraci pro přátele a kolemjdoucí. Po více než dvaceti letech je ovšem tento majitel rybníka v prazvláštní situaci – dosud nevylovil jedinou rybu a musí přihlížet, jak na jeho pozemku hospodaří jiní.

Jeden dramatický osud se tak stává zároveň svědectvím o stavu české společnosti. Ve hře se prolínají dvě linie: dramatická (předepsaná autorem), po které se odvíjí výše popsaný příběh, a linie dokumentární, ve které slyšíme názory skutečného protagonisty příběhu, či právníka, který jej při několika soudních líčeních zastupoval.

Některé scény této této doku-dramatické rozhlasové hry režisér Tomáš Soldán se svým týmem natáčel v reálných prostředích, mimo jiné u skutečného rybníka, kolem něhož se celý příběh točí.

Účinkují: Petr Forman, Stanislav Šárský, Vladimír Krátký, Cyril Drozda, Robert Mikluš a další

Dramaturgie: Kristina Žantovská
Mistr zvuku: Zdeněk Prchlík
Režie: Tomáš Soldán

Natočeno v Českém rozhlase Olomouc.

Spustit audio
autoři: Kristina Žantovská, Tvůrčí skupina Drama a literatura, Tomáš Soldán