Roman Ludva: Rybník

27. říjen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Roman Ludva: Rybník

Je nám líto, ale k tomuto audiu již vypršela autorská práva.

Rozhlasová hra na pomezí dokumentu a dramatu natočená podle skutečné události. Příběh o české rovnoprávnosti a nerovných bojích za vodní hladinu. Poslouchejte on-line po dobu jednoho týdne po odvysílání.

Účinkují: Petr Forman, Stanislav Šárský, Vladimír Krátký, Cyril Drozda, Robert Mikluš a další
Dramaturgie: Kristina Žantovská
Zvukový mistr: Zdeněk Prchlík
Režie: Tomáš Soldán
Natočeno: 2016
Natočeno v Českém rozhlase Olomouc.

Rozhlasovou hru Rybník napsal Roman Ludva podle skutečné události, kterou prožil a prožívá jeden soukromník z Moravy. Na počátku tohoto příběhu byla touha splnit si dávný sen – koupit rybník, vysadit v něm ryby, postavit na břehu restauraci pro přátele a kolemjdoucí. Po více než dvaceti letech je ovšem tento majitel rybníka v prazvláštní situaci – dosud nevylovil jedinou rybu a musí přihlížet, jak na jeho pozemku hospodaří jiní.

Jeden dramatický osud se tak stává zároveň svědectvím o stavu české společnosti. Ve hře se prolínají dvě linie: dramatická (předepsaná autorem), po které se odvíjí výše popsaný příběh, a linie dokumentární, ve které slyšíme názory skutečného protagonisty příběhu, či právníka, který jej při několika soudních líčeních zastupoval.

Některé scény této této doku-dramatické rozhlasové hry režisér Tomáš Soldán se svým týmem natáčel v reálných prostředích, mimo jiné u skutečného rybníka, kolem něhož se celý příběh točí.

autoři: Kristina Žantovská , Tvůrčí skupina Drama a literatura , Tomáš Soldán
Spustit audio