Realizovaná svoboda Načevy, Michaely Turcerové a Véronique Serret v Sedmém nebi Pavla Klusáka

5. prosinec 2024

Pavel Klusák sestavuje playlist Sedmého nebe vždycky ve čtvrtek. Tentokrát pouští a komentuje novou hudbu, která má jeden společný rys: styl a autorské podání se tu zdají jako určitá forma nalezené svobody, nalezeného rozměru světa, který člověk potřebuje najít a uvědomit si ho, protože je specificky jeho.

Zní to možná příliš obecně: konkrétním dokladem jsou nové nahrávky Sisy Fehér (LP Mammatus), Načevy (LP Jdem temným dnem), Véronique Serret (LP Migrating Bird), Michaely Turcerové (LP alene et), Adrian Myhr Tria (LP Kokong) a dua Michaela Antalová & Adrian Myhr (LP Sing Nightingale).

autor: Pavel Klusák
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.