O pořadu Polední koncert

Klasická hudba napříč staletími. Kompletní koncerty, exkluzivní nahrávky, zajímavá alba. Když nemůžete do koncertní síně, pusťte si ji k sobě domů. Každé poledne vám na Vltavě držíme místo.

Na Poledním koncertě nás nejvíc baví, že má tolik tváří, kolik jen může dobrá koncertní série mít. Ta naše je navíc celoroční a do tři sta pětašedesáti polední se vejde opravdu spoustu dobré hudby. Rádi pro vás vybíráme čerstvé studiové nahrávky, ale i ty staré, na které už padl prach a zasluhují jednou za čas jemně odfouknout.

Jezdíme na nejlepší české festivaly a nahráváme pro vás koncerty, které nás zajímají. Chceme, abyste je slyšeli taky. Tradičně vysíláme například Letní slavnosti staré hudby, Smetanovu Litomyšl, Concentus Moraviae nebo Pražské jaro. A nezůstáváme pouze doma, díky našim evropským kolegům vás můžeme přiblížit na koncertní pódia v Londýně, Salcburku nebo třeba v Lisabonu. V našem vysílání se také pravidelně objevují koncertní řady BBC.

Pořad připravují

Další pořady

 • BáSnění

  Své oblíbené básně recitují a zároveň glosují básníci, spisovatelé, překladatelé i další kulturní osobnosti. Každý všední den v Mozaice.

 • Knižní pól

  Setkání s knihami napříč prostorem a časem.

 • Ranní úvaha

  Malé zamyšlení a inspirace pro všední den v autorské interpretaci. 

 • Jazzové dopoledne

  Klasické nahrávky vybírají vltavští redaktoři i zajímavé osobnosti české jazzové scény.