O pořadu Polední koncert

Klasická hudba napříč staletími. Kompletní koncerty, exkluzivní nahrávky, zajímavá alba. Když nemůžete do koncertní síně, pusťte si ji k sobě domů. Každé poledne vám na Vltavě držíme místo.

Na Poledním koncertě nás nejvíc baví, že má tolik tváří, kolik jen může dobrá koncertní série mít. Ta naše je navíc celoroční a do tři sta pětašedesáti polední se vejde opravdu spoustu dobré hudby. Rádi pro vás vybíráme čerstvé studiové nahrávky, ale i ty staré, na které už padl prach a zasluhují jednou za čas jemně odfouknout.

Jezdíme na nejlepší české festivaly a nahráváme pro vás koncerty, které nás zajímají. Chceme, abyste je slyšeli taky. Tradičně vysíláme například Letní slavnosti staré hudby, Smetanovu Litomyšl, Concentus Moraviae nebo Pražské jaro. A nezůstáváme pouze doma, díky našim evropským kolegům vás můžeme přiblížit na koncertní pódia v Londýně, Salcburku nebo třeba v Lisabonu. V našem vysílání se také pravidelně objevují koncertní řady BBC.

Pořad připravují

Další pořady

 • Káva u Kische

  Cyklus rozhovorů Oty Nutze a Jiřího Vejvody o lidech, věcech a událostech.

 • BáSnění

  Své oblíbené básně recitují a zároveň glosují básníci, spisovatelé, překladatelé i další kulturní osobnosti. Každý všední den v Mozaice.

 • Spirituála

  Duchovní Evropa. S Martinem C. Putnou procházíme spletitými duchovními dějinami Evropy napříč národy i náboženskými konfesemi.

 • Radioseriál

  Velké příběhy, kterým jedna část nestačí. Dramatizace významných děl moderní a klasické literatury i původní rozhlasová díla.