Podpora aplikovaného výzkumu

18. listopad 2014

V minulém týdnu jsme zjišťovali, jak se za uplynulých 25 let změnily podmínky pro základní výzkum a pro práci vědců v něm. Podívejme se dnes na oblast výzkumu aplikovaného.

Státní podporu aplikovaného výzkumu a vývoje, která bývala roztříštěná mezi velký počet poskytovatelů, v současné době centralizuje Technologická agentura ČR (TAČR).

Jak v příspěvku Jany Olivové připomíná její předsedkyně Ing. Rut Bízková, důležitou otázkou je vztah mezi financováním výzkumných organizací ve veřejném sektoru a podporou výzkumu a vývoje uvnitř firem. Dlouhodobým problém je spolupráce veřejných výzkumných organizací s firmami na zužitkování toho, co obě strany umí.

autor: Jana Olivová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová