Podcast Čtenářský deník slaví úspěch. Jak je to ale dnes s povinnou četbou na tuzemských školách?
Saša Michailidis se ptá učitelky češtiny na Obchodní akademii a Jazykové škole Liberec Terezy Podholové a učitele češtiny na pražském gymnáziu Josefa Soukala. V aplikaci mujRozhlas se můžete zaposlouchat do klasických děl české literatury, k dispozici je tam podcast ČRo Vltava s názvem Čtenářský deník. Jaký názor mají pedagogové na seznamy četby? A jak je to dnes s vedením čtenářských deníků na tuzemských školách? Repríza z 9. 5. 2023.
Poslouchejte od pondělí do pátku od 16:30 živě na Vltavě nebo ze záznamu na našem webu, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách.
Chcete nám něco vzkázat?
Své komentáře nebo tipy posílejte na adresu: akcent@rozhlas.cz.
Čtenářský deník
Knihy, které musíte znát, ale nemusíte číst. Poslechněte si klasická díla české literatury online.
Související
-
Eduard Bass: Klapzubova jedenáctka
Humoristická povídka z roku 1922 o nepřemožitelném fotbalovém mužstvu, které ze svých synů postavil chudý český chalupník.
-
Karel Hynek Mácha: Máj
Jeden z klenotů české kultury. Tato lyricko-epická báseň poprvé vyšla v roce 1836. Autor ji vydal vlastním nákladem.
-
Božena Němcová: Babička
Babička je osobitou prózou, v níž Němcová originálně zpracovala autobiografické reminiscence a evokovala tak idylický svět dětství a harmonie venkovského života.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.