Po nehodě jsem skrze hudbu dokázal nejlépe vyjádřit své emoce, říká britský pianista James Heather
Za křehkou hudbou britského pianisty Jamese Heathera je silný, lidský příběh. Jeden z objevů neoklasické scény prezentující svou tvorbu na jinak elektronickém labelu Ninja Tune nedávno vydal svou druhou desku Invisible Forces a byl před pár týdny už podruhé hostem festivalu Spectaculare. Nejen o krkolomné cestě k profesionální hudební kariéře, ale také o plánech na budoucí spolupráce, mluví s Jamesem v ArtCafé hudební redaktor Pavel Zelinka.
Související
-
Alexander Zethson. Z nenápadného jazzového sidemana výraznou postavou nejen švédské hudební scény
Hudebník Alexander Zethson se pohybuje na scéně už téměř 15 let a stává se výraznou postavou nejen doma ve Švédsku. Jeho tvorbu představuje v ArtCafé Pavel Zelinka.
-
Mexický hudebník Fernando Corona se s projektem Murcof veze po hraně elektroniky a vážné hudby
Ambient, drone music, minimalimus nebo industrial. Co všechno zní v projektu Murcof mexického hudebníka Fernanda Corony? ArtCafé moderuje Pavel Zelinka.
-
Čtyřicet let hudebního vydavatelství Projekt Records: Sázka na sounáležitost s fanoušky se vyplácí
Label Project Records slaví čtyřicet let fungování. V čem tkví úspěch nenápadného amerického hudebního epicentra v ArtCafé ohledává Pavel Zelinka.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor


Ze světa lesních samot
Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.