Pietro Locatelli: Il Labirinto Armonico

19. duben 2021
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Pietro Locatelli: Il Labirinto Armonico

Nová nahrávka tří houslových koncertů z cyklu „L´Arte del Violino“ v podání ruského houslisty Ilyi Gringoltse. Recenzi připravil Jozef Červenka.

(…) Je teda úplne namieste, že si huslista Ilya Gringolts a Fínsky barokový orchester vybrali priestrannú akustiku kostola vo fínskom meste Järvenpää pre novú nahrávku Locatelliho koncertov č. 9, 11 a 12 zo slávnej série Umenie huslí. Novinka znie akurátne virtuózne, energia a radosť vyžaruje najmä z lahodnej hry orchestra. K tomu sa pridáva Ilya Gringolts so štýlovou a technicky suverénnou hrou na črevových strunách vzácnych huslí Gagliano z roku 1770. Výkon hudobníkov je navyše podporený skvelým technickým snímaním v správnej vzdialenosti, ktoré sugestívne zachytilo aj pekný zvukový obraz kostola. Takáto zostava by bola ideálna aj na nahrávku zostávajúcich deviatich koncertov zo série. (…)

Nahrávka vyšla u labelu BIS Records.

autoři: Jozef Červenka , Daniel Jäger
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová