OTESTUJTE SE: Jak dobře znáte Agathu Christie?

11. září 2020

Nažhavte své malé šedé buňky. Jestlipak víte, kdo podobnou průpovídku často používá? Pokud ano, můžete si v duchu připsat bod a pokračovat v luštění dalších záhad níže.

V úterý 15. září uplyne 130 let od narození „královny detektivky“ Agathy Christie, jejíž dílo nepřestává lákat nové čtenáře. V našem kvízu můžete zjistit, jak hluboko sahají vaše vědomosti o slavné spisovatelce i jejích příbězích a dozvědět se pár zajímavostí.

Příznivci autorky a jejích knih mohou naladit Mozaiku v úterý 15. září, v níž u příležitosti 130. jejího výročí narození odvysíláme rozhovor Juanem Zamorou, místopředsedou Společnosti Agathy Christie. Povídali jsme si o spisovatelčině literárním odkazu, dnešním pohledu na klasické detektivky, českém kontextu reflexe jejího díla, nedávno vydaném životopisu i o dosud nevydaných či chystaných titulech.

Další zajímavosti najdete na webu Společnosti Agathy Christie www.agatha.cz nebo v publikaci Janet Morganové Agatha Christie: Životopis (Slovart, 2020), z nichž jsme čerpali.

Spustit audio