Medeski, Scofield, Martin and Wood: Juice
Americký kytarista John Scofield vystoupí v rámci festivalu Echoes of JazzFest Brno. Koncert se uskuteční 2. listopadu v brněnském Sono Centru. Aktuální repertoár jeho kvarteta, se kterým se v Brně představí, tvoří osobitě upravené country písně.
V roce 2016 získal kytarista cenu Grammy za své nejnovější album Past Present. V Mozaice však uslyšíte ukázky ze staršího alba Juice, které Scofield natočil s jambandovým triem Medeski, Martin and Wood. S touto kapelou se v Česku představil před dvěma lety v rámci Agharta Prague Jazz Festivalu.
Na brněnském festivalu vystoupí John Scofield se svým kvartetem, které tvoří Larry Goldings na Hammond organ, Steve Swallow na baskytaru a bubeník Bill Stewart. Jejich společný projekt Country For Old Men je poctou country legendám, jako jsou George Jones, Dolly Parton nebo James Taylor.
V dnešní Mozaice uslyšíte například skladby: Sham Time, Light My Fire, Louis The Shoplifter, I Know You.
Nejposlouchanější
-
Robert Harris: Otčina. Krimi příběh z alternativní historie, v níž válku vyhrálo Německo
-
David Attenborough: Výpravy do divočiny. Vyprávění z cest do Paraguaye ke 100. narozeninám autora
-
Jelena Mašínová: Motýlí smrt. Strhující milostná tragédie odvyprávěná v 18 telefonických rozhovorech
-
Podoby přitažlivosti. Povídky Miloše Urbana, Hany Lundiakové, Kateřiny Rudčenkové a dalších autorů
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.