Jiří Sozanský: Cyklus Václav Havel / Odcházení
20. prosince byla v Armádním muzeu Žižkov v Praze zahájena výstava věnovaná prvnímu výročí úmrtí bývalého prezidenta Václava Havla.
Jejím hlavním exponátem je busta Václava Havla od sochaře Lubomíra Janečky, jejíž bronzová podoba je od října minulého roku umístěna v sídle Rady Evropy ve Štrasburku a v Armádním muzeu může veřejnost tuto portrétní bustu vidět poprvé.
Další část výstavy tvoří cyklus deseti rozměrných kreseb s tužkovými portréty Václava Havla od šestašedesátiletého sochaře, kreslíře a malíře Jiřího Sozanského, nazvaný „Odcházení“ a doplněný výňatky z Havlových textů. Na prosincové vernisáži se Karel Oujezdský Jiřího Sozanského zeptal, jaké hlavní důvody ho k vytvoření cyklu Havlových portrétů přivedly.
Výstavu výtvarných děl věnovaných Václavu Havlovi – portrétní bustu od sochaře Lubomíra Janečky a Sozanského cyklus kreseb nazvaný „Odcházení“, si můžete v Armádním muzeu Žižkov v Praze 3 U památníku 2 prohlédnout až do konce února.
Nejposlouchanější
-
Karel Čapek: Krakatit. Román o výbušninách a snění. Poslechněte si oceněnou audioknihu roku
-
Náramný pohřeb a O zkroceném poručíkovi. Povídky dánského spisovatele a námořníka Jørna Riela
-
Podoby přitažlivosti. Povídky Miloše Urbana, Hany Lundiakové, Kateřiny Rudčenkové a dalších autorů
-
Josef H. A. Gallaš: Mé žalosti a mé bolesti. „Truchlivá autobiografie“ nešťastného autorova života