Obrazy a kresby Richarda Konvičky
Ve čtvrtek 24. února v podvečer byla v Galerii umění v Karlových Varech zahájena výstava obrazů a kreseb pražského malíře Richarda Konvičky.
Richard Konvička, ročník 1957, studoval v letech 1977 až 1983 na Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru profesora Jana Smetany.
V roce 1990 získal půlroční pobytové stipendium The Pollock Krasner Foundation v New Yorku a od roku 1997 je členem Umělecké Besedy.
V centru jeho malířského zájmu je lidská figura v agresivně expresivní scenérii města, nejčastěji postava osamělého nočního chodce. A protože na řadě vystavených obrazů současné karlovarské výstavy je postava „benátského chodce“, zeptal se Karel Oujezdský malíře Richarda Konvičky, jak na něj návštěva „města na laguně“ zapůsobila.
Výstavu Konvičkových obrazů a kreseb si můžete v Galerii umění v Karlových Varech prohlédnout do 3. dubna.
Nejposlouchanější
-
Raymond Radiguet: Ďábel v těle. O skandální a nerovné lásce mladíka a vdané ženy
-
To jeli dva ve vlaku. Poslechněte si krátkou komedii Zdeňka Svěráka, který slaví 90 let
-
Imre Kertész: Člověk bez osudu. Svědectví malého chlapce o životě v nacistickém koncentračním táboře
-
Jiří Karásek: Muž, který zásadně mluvil pravdu. Hvězdně obsazená detektivní tragikomedie z roku 1965
