Hafid Bouazza: Ztracený syn

13. duben 2015

Povídka nizozemského spisovatele marockého původu.

Poslouchejte na Vltavě 13. dubna 2015 ve 22:00.


Příběhy nizozemského spisovatele marockého původu Hafida Bouazzy jsou částečně autobiograficky laděné. Vypravěč se po sedmi letech vrací z Holandska do Maroka, aby navštívil svoje rodiče ve své rodné vsi. V jeho životě se tak střetnou dva světy: svět severoafrického venkova a svět moderní evropské liberální země.

Povídka Ztracený syn je vybrána ze souboru s názvem Abdulláhovy nohy (Amsterodam 1996, česky Labyrint, Praha 2002). Hafid Bouazza vystudoval v Amsterodamu arabskou literaturu, jeho texty jsou formálně vytříbené, autor píše civilně, je poučen klasickým západním uměním povídky.


Čte: Jan Šťastný

Autor: Hafid Bouazza Překlad: Veronika Havlíková Připravil: Petr Turek

Natočeno v roce 2002.

autor: Tvůrčí skupina literárně-dramatické tvorby
Spustit audio

Nejposlouchanější

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

Zmizelá osada

Koupit

Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.