Nechte se pohltit hudbou inspirovanou východní filozofií a vyhněte se kýči
Anna Ribanská představuje hudbu inspirovanou spiritualitou východu, ve které nezní levné syntetizátory. Může taková hudba patřit k nejváženějším dílům hudební historie?
Vliv jógy a dalších východních filozofických směrů či meditačních technik pozorujeme i v tvorbě muzikantů různých žánrů, od popu po jazz. V ArtCafé Anny Ribanské proto uslyšíte nejen skladby od The Beatles, ale třeba i Alice Coltrane. Získáte tipy na nevšední jógový playlist, ve kterém figuruje například formace Hælos. Na elektronickou hudbu nahlédneme z nečekaného úhlu s Aishou Devi. Rapper Londrelle pro změnu skrze svou tvorbu poukáže na vlastní duchovní jednotu.
Související
-
Když nemůžete ven, jděte dovnitř! Jóga na vlnách Vltavy
Nemůžete na své oblíbené lekce? Zůstaňte doma a lektorka jógy, hudebnice a spolupracovnice ArtCafé, Anna Ribanská, vás provede několika lekcemi jógy na rozhlasových vlnách.
-
Americký experimentátor Carl Stone byl vždy o krůček napřed. Kam došel na svém letošním albu?
Artcafé s Annou Ribanskou patří jednomu z pionýrů elektronické hudby, americkému skladateli a věčnému experimentátoru Carlu Stoneovi.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka
Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.