Nákup umění jako sázka na nejistotu. V online aukcích je až 90 % falz

21. březen 2024

Saša Michailidis se ptá malíře a restaurátora Davida Franka z Ateliéru Frank a historičky umění a kurátorky Petry Příkazské z GMU v Hradci Králové. Vltava ode dneška zařazuje do vysílání podcastovou sérii Umění padělat, poslouchat ji můžete vždy ve čtvrtek večer. Výjimečné nejsou ani kauzy padělaných obrazů, které řeší tuzemské soudy. Jaké jsou moderní metody prověřování autenticity výtvarného díla? Jak nenaletět prodejcům falešných obrazů? Repríza z 8. 1. 2024.

Moderuje: Saša Michailidis
Editorka: Lenka Buriánková

Poslouchejte od pondělí do pátku od 16:30 živě na Vltavě nebo ze záznamu na našem webu, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách.

Chcete nám něco vzkázat?
Své komentáře nebo tipy posílejte na adresu: akcent@rozhlas.cz.

autoři: Saša Michailidis , Lenka Buriánková
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.